Bizimmekan Kurallarımız

Bizimmekan hoşça vakit geçirmek, deneyimlerini paylaşmak, sosyalleşmek ve seviyeli sohbet etmek isteyen misafirlerimizin bulunduğu bir iletişim noktasıdır. Genel huzuru ve ahenki bozucu her türlü iletişim yöntemi yasaklanmış olup detaylıca kurallarımız aşağıda yer almaktadır.

Genel pencerede telefon, whatsapp, Skype, telegram, bip, vs. numarası vermek yasaktır. Tespit edilmesi durumunda kullanıcı banlanacaktır. bizimmekan.net.tr Küfürlü, argo, ahlaka aykırı, cinsel içerik, siyaset, hakaret, propaganda vb. genel katılımcıları rahatsız edici şekilde konuşmak yasaktır. Tespit edilmesi durumunda ilgili kişi odadan uzaklaştırılacaktır.

Rumuz seçiminde cinsel içerikli, küfürlü, siyasi söylem içeren kelimelerin kullanılmaması gerekmektedir. Kullanıcılara özelden cinsel içerikli, küfürlü, tehdit ve şantaj içeren şeyler yazılması yasaktır. Genel pencere içerisinde akan sohbeti bozacak huzur kaçıracak yazışma trafiğinden uzak durulmalıdır. 16 yaş altı sohbet kullanıcılarının girişi yasaklanmıştır.

Özel odalarda yapılan sohbetin kaydedilmesi, paylaşılması yasaktır. Genel pencerede sohbeti bozacak şekilde aynı yazının tekrar tekrar gönderimi yasaktır. Yasadışı paylaşım yapmak yasaktır. Yasadışı illegal örgütlerin propagandasını yapmak, onları savunacak cinste söylemlerde bulunmak yasaklanmıştır. Tespit edilmesi durumunda kişinin IP adresi tespit edilerek güvenlik makamlarına bildirilecektir.

Sohbet Odaları Kuralları

Bizimmekan içerisinde yer alan ve adminler tarafından açılmış sabit odaların haricinde sizler de kendiniz sohbet odaları oluşturabilirsiniz. Gezi, yeme-içme, üniversite hayatı, bilim, teknik, sinema, tiyatro, futbol, basketbol, tenis, edebiyat, şiir, müzik, astronomi, burçlar, vb. pek çok türde ve konuşmak istediğiniz alanlar ile ilgili sohbet odası kolayca oluşturabilirsiniz.

Bu odalar içerisinde dikkat edilmesi gereken kurallar aşağıda listelenmiştir. Kurallara uyulmaması durumunda ihlal edilen kuralın derecesine göre farklı uzaklaştırma metotları uygulanacaktır. Odalarda herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılması durumunda admine haber verilmelidir

Sohbet Odalarında cinsel içerikli, küfürlü, hakaret ve dini tartışmalar yasaklanmıştır.

Sohbet odalarında siyaset ile ilgili hiçbir konunun konuşulması, siyasi liderlere hakaret edilmesine müsaade edilmemektedir.

Sohbet odalarında yöneticilere ve misafirlere yapılan her türlü hakaret ve küfür yasaklanmıştır. Tespit edildiği durumda ilgili kişi uzaklaştırılacaktır.

Sohbet odalarında ve genel ekranda ticari içerikli reklam yapmak, site adresi paylaşmak, instagram shopier adresi paylaşmak yasaktır.

Zorla Sohbet penceresi açıp konuşmak istemeyen misafiri rahatsız etmek yasaktır.

Sohbet Odaları

 • #Chat

  776

 • #MaSaLFm

  246

 • #Mekan

  741

 • #Oyun

  1165

 • #Kelime

  477

Sohbet Siteleri

95 kanal içerisinde, 3 farklı platformdan(mirc, web, mobil) bağlanan 864 kişi muhabbet etmektedir.

Son güncelleme: 06/02/2024 00:30:13